Wizyta w Tempur w centrum BerlinaJednym z najważniejszych zakupów, które zrobisz w swoim życiu, jest łóżko. W końcu spędzasz jedną trzecią swojego życia we śnie. To zmęczony, stary banał, ale to prawda. A jeśli nie zainwestujesz wystarczająco dużo badań i pieniędzy w znalezienie najlepszego materaca dla Twoich potrzeb, ta jedna trzecia twojego życia, którą spędzasz we śnie, może ostatecznie mieć negatywny wpływ na dwie trzecie twojego przebudzenia.

Jednym z największych błędów kupujących materace jest to, że zwracają zbyt dużą uwagę na metkę. Zamiast skupiać się na tym, powinieneś zwrócić uwagę na najpotężniejsze narzędzie do znalezienia odpowiedniego materaca dla Ciebie: wolny od ryzyka okres próbny. Możemy powiedzieć Ci wszystko o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca, ale najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy łóżko jest odpowiednie dla Ciebie, jest spanie na nim przez kilka nocy. Na szczęście najlepsze marki oferują okresy próbne od 100 nocy lub więcej. Większość daje pełny zwrot pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że materac nie jest odpowiedni dla ciebie.

Większość materacy ma co najmniej 10-letnią gwarancję. Nawet jeśli wydasz pieniądze na łóżko o wartości 2000 usd, będzie to kosztować około 50 centów dziennie przez cały okres gwarancji. Myślę, że większość z nas zgodzi się, że Twój komfort jest tego wart. Jeśli brakuje pieniędzy, sprawdź opcje finansowania oferowane przez większość internetowych sprzedawców materacy.

Jak testujemy materace

Jak testujemy materaceOsobiście przetestowałem kilkanaście marek, a przy pomocy moich kolegów z Insider Picks przetestowaliśmy wszystkie najlepsze materace online. Każde łóżko, które otrzymuję, przechodzi serię testów, a dla tych, których osobiście nie sprawdziłem, ekstrapolowałem kluczowe wskaźniki wydajności na podstawie opinii naszego zespołu wraz z testami eksperckimi z witryn takich jak Sleepopolis i Consumer Reports.

Oto główne atrybuty, których szukamy i jak je testujemy:

Twardość: dla wielu kupujących jest to kluczowa kwestia. Jednak tak naprawdę nie ma standardowego sposobu pomiaru twardości. Roszczenia producenta materacy dotyczące twardości często trafiają w cel lub nie trafiają. Wolę średnią twardość, a główne łóżko, na którym śpię, ma średnią ocenę opartą na moim doświadczeniu i ocenach ekspertów. Każdy nowy materac, który nadejdzie, jest porównywany z moim podstawowym materacem bazowym, aby określić jego poziom wytrzymałości.

Rodzaj podkładu: plecy, brzuch i boczne podkłady będą miały różne preferencje. Śpię na boki, ale często śpię na brzuchu na sztywniejszych materacach. Moja żona zawsze śpi na plecach. Nasze subiektywne doświadczenie spania na konkretnym łóżku określi rodzaj snu, który najbardziej skorzysta z materaca.

Temperatura snu: większość łóżek w pudełku jest wyposażona w pewien rodzaj pianki z pamięcią, która ma tendencję do zatrzymywania ciepła. Może to spowodować noc podrzucanie i rzucanie. Tak więc, aby określić rozpraszanie ciepła, najpierw leżałem na łóżku przez co najmniej godzinę. Potem wstaję na około pięć minut, pozostawiając łóżko odkryte. Potem wracam, aby ocenić, jak ciepły jest w dotyku. Łączę te wyniki z moją komfortową temperaturą podczas snu na materacu, aby stworzyć ogólną opinię na temat właściwości rozpraszania ciepła.

Wsparcie KRAWĘDZI: Wsparcie krawędzi jest ważne, jeśli lubisz siedzieć na krawędzi łóżka, gdy zakładasz buty, lub jeśli śpisz z kimś, kto zwykle zajmuje dużo miejsca w łóżku. Aby sprawdzić podparcie krawędzi, siadam na krawędzi łóżka i oceniam, jak bardzo tonie. Ja też kładę się na krawędzi łóżka i powoli obracam się bliżej krawędzi, aż upadnę. Zauważam, jak pewnie czuję się na krawędzi i jak daleko mogę się posunąć bez upadku.

Jak testujemy materacePrzenoszenie ruchu: jeśli dzielisz łóżko z kimś lub masz zwierzęta, nie chcesz, aby ich nocne ruchy zakłócały twój sen. To tutaj ważna jest izolacja transmisji ruchu. Aby to docenić, umieszczam 12-uncjową puszkę musującego na środku materaca. Następnie zrzucam 20-funtowy ładunek z około czterech stóp nad łóżkiem, tak że ląduje 12 cali od puszki musującej. Robię to kilka razy. Jeśli Bank ciągle spada, izolacja ruchu nie jest dobra. Jeśli pozostaje w pozycji pionowej, mamy dobry materac rozpraszający ruch.

Przenoszenie materaca: jeśli często się poruszasz lub chcesz regularnie obracać materac, aby poprawić jego trwałość, powinien być łatwy do przenoszenia. Sprawdzam mobilność, kilkakrotnie obracając materac i przenosząc go z jednego pokoju do drugiego. Zwracam szczególną uwagę na to, ile wysiłku wymaga.

Oprócz tych testów uważnie przyglądamy się okresowi próbnemu materaca, gwarancji, dostawie do domu/konserwacji w białych rękawiczkach i rodzajowi fundamentu potrzebnemu do uzyskania najlepszej wydajności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here