Jaki materac wybrać? Kompletny poradnikWiele osób ma trudności z wyborem materaca. Nie jest to łatwe, jeśli chcemy dobrze spać i nie mamy wystarczającej wiedzy na ten temat. Liczba wykorzystywanych producentów, gatunków, produkcji i technologii nie ułatwia nam tego zadania. Należy pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa (materac musi być zmieniany co najmniej raz na 7 lat), więc powinieneś dobrze rozważyć zakup.

Ten artykuł został napisany w tym celu. Tutaj opisaliśmy wszystkie rodzaje materacy, a także opcje, które należy wziąć pod uwagę, aby zakup zakończył się sukcesem. Pomożemy Ci również wybrać odpowiednią osobę. Nie zapominaj, że kupowanie materaca jest indywidualną sprawą, a przyjęcie zespołu “przyjaciele” nie zawsze może być dobrą decyzją. Idziemy!!! 

Oto lista rzeczy, które będziemy oglądać.:

Czy twój obecny materac może zostać wymieniony?

Jakie są najlepsze rodzaje materacyOto lista rzeczy, które będziemy oglądać.:

Jak wybrać odpowiednią sztywność

Jak wybrać najlepszy tani materac

5 rzeczy do rozważenia przy wyborze materaca

Jak wybrać materac dla dwóch osób

Jaki materac wybierzesz w określonym stylu pokoju?

Czy twój stary materac powinien być kompatybilny z substytutem?

To zależy od wielu czynników. Warto szczególnie uważać na stopień jego zużycia, szanować, a jeśli jest tak wygodny, jak to było zaraz po zakupie. To również zależy od rodzaju materaca.

Czy twój stary materac powinien być kompatybilny z substytutem?Patrząc na statystyki, żywotność różnych rodzajów materacy są następujące: czyli materac powinien być średnio co 7 lat, powinny być zmieniane, jeśli ta data nie jest przedwczesne działanie ulegać.

Jeśli nie jest za późno, aby wstać, zgiąć lub wybrzuszać niektóre elementy, oznacza to, że nadaje się do wymiany.Innymi słowy, materac powinien być zmieniany średnio co 7 lat, chyba że został zabity przed operacją. Jeśli nie jest za późno, aby wstać, zgiąć lub wybrzuszać niektóre elementy, oznacza to, że nadaje się do wymiany. 

Rodzaje materacy

Wybór materaca zależy od twoich potrzeb. Istnieje wiele rodzajów i odmian materacy. Opisaliśmy to wszystko w naszych innych artykułach, dokładnie je badając. Tutaj skupiamy się na 2, naszym zdaniem, najlepszych, aby ułatwić Ci zadanie.

Materac sprężynowy

Najpopularniejszy rodzaj materaca, który został wprowadzony na rynek około 1930 roku. ? Sprzedawane materace to materace sprężynowe. Te, które obecnie znajdujemy na rynku, z pewnością charakteryzują się bardziej zaawansowaną technologią. Teraz mamy wybór między liczbą piór a ich układem i liczbą warstw.

Wśród materacy z piór, najbardziej popularne materace są obecnie typu worka, co oznacza, że sprężyny są umieszczone w specjalnym żwiru, tak, że działają niezależnie, najlepiej nadaje się do pozycji spania. Materace tego typu mają 7 stref sztywności, co pozwala na dostosowanie odpowiedniego podparcia do różnych partii naszego ciała. Dla nas jest to najlepszy wybór.

Dostępne są wersje o różnych średnicach sprężyn (im są mniejsze, tym bardziej przydatne), pokryte dodatkowym materiałem na górze, aby zapewnić dodatkowy komfort. Możesz użyć lateksu, pianki poliuretanowej, termoelastycznej lub termoelastycznej.

zalecenie dla ludzi: docenić tradycyjne rozwiązania w połączeniu z nowymi technologiami

nie polecamy: materac sprężynowy z pianką poliuretanową (ten materiał jest bardzo szybki w użyciu).

Materac Z Pianki

Drugi jest jednym z najpopularniejszych rodzajów materacy, jeśli chodzi o wybór klientów na drugim miejscu. Należy pamiętać, że jedna pianka nie jest równa drugiej. Różnią się one rodzajem materiału, który wypełniają. Może być termoelastyczny, wysoce elastyczny, poliuretanowy, normalny i wiele innych rzeczy. Wybierając materac piankowy, zdecydowanie zaleca się, aby nie wybierać najtańszego modelu. Bardzo często materace budżetowe używają pianki poliuretanowej, która nie spełnia swojej roli, jeśli chodzi o komfort i wsparcie naszego kręgosłupa. W tym celu szybko utleniamy i kupujemy nowy po krótkim czasie użytkowania.

Uważamy, że niektóre z najlepszych rodzajów wypełniaczy są bardzo elastyczną pianką, która zapewnia komfort podczas snu i termoelastyczną piankę, która jest jedną z najlepszych w materacach piankowych. Ponadto, ciało pod wpływem temperatury jest zalecane szczególnie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.

Materac Lateksowy

Jest to wysokiej jakości, wykonane tylko z lateksu, wybierając tańszą wersję, powinny być traktowane tylko częściowo za pomocą lateksu. Ten typ jest odpowiedni dla osób, które są doskonałym odbiciem, docenić i nie podoba, jeśli materac jest odpowiedni dla Twojego ciała, oderwać się od.Materace lateksowe oferują również komfort, taki jak materace piankowe, ale nie różnią się one bardzo dokładnym kształtem na ciele. Są bardziej elastyczne i szybciej reagują na nasz ruch niż na przykład pianka termoelastyczna. W tym celu mają doskonałe właściwości chłodnicze i antybakteryjne. Zalecany również dla alergików.

Jak wybrać odpowiednią twardość?

Jaki materac wybrać, jeśli chodzi o jego twardość idzie? – to pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych klientów. To nie jest takie proste. Sztywność materaca zależy w szczególności od wielkości, wagi i struktury ciała osoby śpiącej na nim. Aby wybrać odpowiednią twardość materaca zgodnie z naszymi preferencjami, najlepiej jest po prostu zasugerować swój typ: jest to ogólne założenie, które z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej jest zaproponować. Niezależnie od preferowanej sztywności, materac do spania powinien mieć Twardość od 4 do 7 (10 jest najsilniejszy).

Nie zapominaj, że materac może być nadal testowany przez jakiś czas, jak opisano w dalszej części artykułu.

Cher

Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub chcesz się nimi zająć, bardzo twardy materac nie jest rozwiązaniem. Jest to fałszywe przekonanie, które bardzo często można usłyszeć wśród klientów. To prawda dawno temu, kiedy materace były wykonane z materiałów, które były bardzo twarde lub bardzo miękkie. Materac musi pasować do kształtu ciała podczas snu, aby utrzymać kręgosłup. To nie ma nic wspólnego z jego twardością.

Jaka jest Twoja masa ciała?

W ten sposób materac jest używany, jak przytulanie, chłodzenie i wspieranie różnych partii naszego ciała jest ściśle związane z naszą wagą.

W zależności od wagi i kształtu ciała konieczne jest dopasowanie materaca o odpowiednich parametrach, aby dobrze spać i zapewnić odpowiednie wsparcie kręgosłupa. Nie ma” formuła ” idealny materac, ale nadal mamy wskazówki, które pomogą Ci.  

70 kg i mniej), wymagają średniej twardości (5-7) – w tym przypadku należy pamiętać, że materac, osoba w tej strefie wagi nie zareaguje dokładnie tak, jak chcemy. Przyczyny tego założenia to producenci, którzy pasują do przeciętnego materaca. 80 kg. dla takiej osoby materac będzie średniej twardości. Jeśli ważysz 70 kg lub mniej, wybierz materac od 0,5 do 1 punktu, przy czym twardość jest niższa niż wymagana. Znajdziesz się w idealnym materacu. jeśli jesteś osobą o wadze 70-90 kg i potrzebujesz materaca o średniej twardości (5-7) – wybór materaca jest o wiele łatwiejszy, ponieważ większość materacy jest przeznaczona do takiej klasy wagowej. Wybierz materac o twardości od 5 do 7 punktów i powinieneś być zadowolony! (Kręgosłup).

dobry rodzaj twardości standardowej wartości 5-7

Jeśli ważysz więcej niż 90 kg i chcesz średniej 

Twardości (5-7), oczywiste jest, że osoby o wysokiej wadze zwracają większą uwagę na różne warstwy materaca, co oznacza, że nie zawsze jest “prawidłowo” opisany przez producenta. Spróbuj znaleźć materac o twardości od 1 do 1,5 punktu większej niż potrzebujesz i upewnij się, że wygodna warstwa ma wartość co najmniej 4″. Jeśli potrzebujesz bardzo dobrego chłodzenia, prawdopodobnie będziesz potrzebować wysokiej jakości materacy. 

dobra twardość od + 1 do + 1,5

Jeśli ważysz 70 kg lub mniej i chcesz miękkiego materaca (3-4), materace piankowe są dobrym rozwiązaniem, ponieważ miękka pianka nie powoduje “utonięcia” w materacu. W ten sposób łatwo jest osiągnąć efekt “spania w chmurze” bez zbytniego koca i ciepła. Wybierz materac sklasyfikowany jako miękki, bardzo miękki, w klasie 3-4.

miękkie, bardzo miękkie 3-4 twardości

Jeśli znajdujesz się w pobliżu górnej granicy (90 kg), powinieneś wziąć pod uwagę, że bardzo miękki materac może powodować uczucie utonięcia w materacu, co jest niepożądane dla wszystkich. W takim przypadku bardzo miękki materac może nie być dobrym rozwiązaniem, ponieważ kręgosłup nie ma wystarczającego wsparcia (szczególnie jeśli śpisz z boku pleców lub brzucha).

OK>90 kg-wybierz materac, dodając sztywność + 1, 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here