Materac ortopedyczny na kręgosłup – jaki wybrać do spania?W przypadku problemów z kręgosłupem, takich jak skolioza, lordoza, ból krzyża i inne, może być potrzebny specjalny materac. To dobrze dobrane spowalnia rozwój choroby i łagodzi ból, prawidłowo pracując z naszym kręgosłupem. Do tego stworzono materace ortopedyczne.

Producentów i gatunków jest naprawdę wiele, a my w tym artykule postaramy się wybrać najlepszy z nich.

Jakie są konsekwencje snu na niewłaściwym materacu?

Spanie na niewłaściwym materacu może być dużym błędem, nawet jeśli nadal nie miałeś problemów z kręgosłupem. Jeśli śpisz na kanapie, zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu, jest całkiem możliwe, że twój kręgosłup w przyszłości w końcu ucierpi (jeśli tak nie jest do tej pory). Powodem tego jest niewłaściwe dopasowanie materaca do ciała, a co za tym idzie, jego niewystarczające wsparcie dla całego ciała snu. To nasz kręgosłup powinien w nienaturalny sposób.

Najlepsze materace kręgosłupa to nasz wybór

Najlepsze materace kręgosłupa to nasz wybórTeraz wyobraźmy sobie materace, które naszym zdaniem są odpowiednie dla osób z problemami kręgosłupa. Mamy nadzieję, że uda Ci się dokonać odpowiedniego wyboru dla siebie. Staraliśmy się zwracać uwagę nie tylko na nazwy producentów, ale także na opinie klientów, którzy już kupili ten model i chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami. 

Materac Hybrydowy Premium

Naszym zdaniem jest to najlepszy wybór. Dlaczego? Pierwszym powodem jest punktualne wsparcie, które jest idealne dla problemów z kręgosłupem. Łóżko, odpowiednio, dostosowuje się do ruchów osoby śpiącej na nim, tak aby kręgosłup był prosty. Materac Hybrydowy Premium

Zastosowano sprężyny typu Multipocket, a także 3 rodzaje pianki: VitaRest Thermo-Elastic, 2 warstwy pianki vpphr o wysokiej elastyczności i pianki FlexiFoam. To idealne połączenie. Materac jest odwracalny, więc obracanie go od czasu do czasu naprawdę będzie nam służyć przez wiele lat.

I, oczywiście, Hotel-stan produktu medycznego. Innym powodem jest odpowiednio dobrana twardość, niezależnie od wagi osoby śpiącej na niej. Jeśli ważysz powyżej 80 kg, możesz kupić matę kokosową, która dodatkowo twardnieje. Materac ma do 15 lat gwarancji, co wskazuje na zaufanie producenta do jakości elementów użytych w jego konstrukcji.

PREMIER BIOSPRING

Jest to kolejny materac, na który, naszym zdaniem, powinni zwrócić uwagę osoby z problemami z kręgosłupem. Wykonany jest z 3 różnych materiałów: profilowanej pianki o wysokiej elastyczności, włókien SEACELL i lateksu. Ta kombinacja jest idealna do dobrego wsparcia naszego kręgosłupa. Pianka nadaje materacowi twardość, włókna SEACELL zwiększają jego twardość, a Lateks jest warstwą odpowiedzialną za komfort. Ten materac jest klasyfikowany jako twardy 8/10. Jako rehabilitacja i materiały, z których korzysta, sprawiają, że jest przyjazny dla środowiska. Wybraliśmy go ze względu na liczbę pozytywnych opinii, które można znaleźć na jego temat. Pod wieloma względami wydaje się, że jest to świetny materac, szczególnie dla osób z problemami z kręgosłupem. W komentarzach do tego materaca możemy również przeczytać, że jest on idealny dla osób z nadwagą, ponieważ nawet pod dużym ciężarem nie spada. Inni ludzie mówią o doskonałym stosunku jakości do ceny.

Deimos Janpol

Materac DEJMOS jest doskonałą alternatywą dla twardych materaców, ponieważ jest klasyfikowany jako miękki 4/10, a mimo to jest certyfikowany do produktu rehabilitacyjnego. Dzięki piance termoelastycznej jest w stanie bardzo dobrze naśladować kształt naszego ciała, niezależnie od pozycji snu-co nadaje mu doskonałe właściwości ortopedyczne. W tym materacu znajdujemy również bardzo elastyczną piankę, która ma właściwości podtrzymujące i zapewnia materacowi odpowiednią wentylację. Dzięki temu jest stosowany w łóżkach szpitalnych, rehabilitacyjnych i antyspacyjnych. Materac jest dwustronny, a kupując go, możemy otrzymać świetny prezent, taki jak poduszka termoelastyczna, a nawet Podstawka Arkadia II Economy dla rozmiaru materaca.

Jeśli chodzi o opinie, znaleźliśmy tylko pozytywne, potwierdzające jego właściwości ortopedyczne. Warto również zwrócić uwagę na to, że materac jest produkowany w Polsce przez JANPOL, firma ta ma dobre recenzje i reputację w świecie producentów materacy. Nie bez powodu w naszym rankingu materacy znajdziesz ten model.

Mit: twardy materac = dobry materac na kręgosłupie

To, że twardy materac jest odpowiedni dla problemów z kręgosłupem, jest całkowicie przestarzałym stwierdzeniem. Kiedyś na rynku były tylko bardzo miękkie materace, które nie gwarantowały odpowiedniego wsparcia kręgosłupa, to tak. A teraz, gdy typy materacy są większe niż 10 i używają różnych systemów-sztywność materaca jest pojęciem względnym. Nawet miękkie materace są teraz wyposażone w 7 – stopniowe poziomy sztywności, aby zapewnić naszym krągosłupowi i innym częściom ciała odpowiednie podparcie.

Więc zapomnij o tym, a jeśli nie chcesz, nie przejmuj się bardzo twardym materacem. Jeśli twardy materac nie jest odpowiedni dla Twoich problemów z kręgosłupem, możesz nawet pogorszyć swój stan. Dobry materac powinien sprawić, że nasze ciało będzie stale w pozycji prostej, niezależnie od tego, czy śpimy na plecach, brzuchu czy boku. Dokładnie tak, jak pokazano na poniższym obrazku.Najlepiej nadaje się do tego kieszonkowego materaca typu “multipocket”, ze względu na kilka punktów podparcia kręgosłupa, a także materace lateksowe, które zapewniają wsparcie nie tylko dla Twojego krągosłupowi, ale także dla mięśni twojego ciała na tej podstawie będziesz mógł się zrelaksować i odzyskać prawidłowo. 

A może materac na bolącym kręgosłupie powinien być drogi?

Wiele osób powstrzymuje się od zakupu materaca rehabilitacyjnego, ponieważ uważa, że są one bardzo drogie. To prawda, że w tym przypadku najczęściej Cena materaca idzie w parze z jakością, ale to nie znaczy, że na dobry materac będziemy musieli wydać fortunę. Za około 1000 rubli można kupić już dobrą jakość z certyfikatami, produktami medycznymi. Jeśli możesz sobie pozwolić na większy budżet, oczywiście! Materac na 2000zł z pewnością będzie wykonany z najlepszych materiałów, a okres gwarancji na pewno będzie dłuższy. 

Unikaj tych materacy

Postanowiliśmy również napisać trochę o materacach, których należy unikać. Pierwszym typem będą ci, którzy nie zapewniają odpowiedniego wsparcia kręgosłupa. Materac powinien mieć je, aby prawidłowo rozładować kręgosłup w strategicznych miejscach. Innym typem są materace Bonnel. Dlaczego? Ponieważ jest to rodzaj materaca sprężynowego, w którym sprężyny współpracują ze sobą. Materac ten najczęściej przenika pod śpiącą osobę, nie dając odpowiedniego wsparcia kręgosłupowi.

Czas na sztywność materacy. Materac sklasyfikowany jako ortopedyczny nie może być ani zbyt miękki (np.. 2/10) lub zbyt mocno (np. 9/10). Jeśli nie zastosujemy się do tej zasady, nasz kręgosłup będzie stale zakrzywiony i nie będzie w stanie prawidłowo wyzdrowieć. 

Z naszego doświadczenia wynika, że odradzamy również materace piankowe, które nie są dokładnie tym, co w większości przypadków tracą część swojej twardości po roku, dwóch latach użytkowania, poza tym są po prostu zbyt miękkie. Jeśli zdecydujesz się na materac z pianki-to na pewno nie kupić taki, który składa się z jednej warstwy. Jeśli górna warstwa jest wykonana z lateksu, jest już bardziej prawdopodobne, że będzie pasować do Twoich problemów z kręgosłupem. A jedna warstwa to oczywiście za mało. 

Podsumowanie 

Mamy nadzieję, że po naszych wskazówkach uda Ci się znaleźć odpowiedni materac dla ciebie. Pamiętaj, że nie musi to być bardzo trudne, ale aby to zrobić, musi zapewnić prawidłowe wsparcie kręgosłupa. Najlepiej, jeśli masz certyfikat rehabilitacji materaca, ale nie jest to konieczne, jeśli uważasz, że jest to właściwy wybór dla ciebie. Jeśli masz poważne problemy z kręgosłupem, powinieneś skonsultować się z lekarzem i wybrać odpowiednią dla siebie podstawę snu. Wybraliśmy materac dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, bez uwzględnienia poważnych chorób, ponieważ w tym przypadku może być potrzebny specjalny materac dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here